Páku kávovaru som po prvýkrát uchopil v šestnástich, keď som si ako čašník privyrábal na môj vodičský preukaz, neskôr na auto v hoteli pri portugalsko-španielskych hraniciach. Práca čašníka ma napĺňala radosťou.Vždy som inklinoval k južanským kultúram. Rok môjho stredoškolského štúdia som strávil v Brazílii a semester počas vysokej školy v Portugalsku (Lisabone).

V oboch prípadoch sa jedná o veľmi veselé národy, ktoré spája láska ku káve.Nie je tajomstvom, že Portugalčania po objavení Brazílie naučili Brazílčanov pestovať kávovník a dnes sú najväčší svetoví pestovatelia kávy. Portugalské espresso sa považuje za najlepšie na svete. V Portugalsku sa káva praží dlhšiu dobu pri nižšej teplote. Chutí jemnejšie, má výraznú arómu. Vzťah ku káve vo mne vypestovali Brazílčania, ale vychutnávať som si ju začal až v Portugalsku.Hlavne tu rannú, cestou do školy v pastelárii (cukrárni). Po úspešnom ukončení štúdia na vysokej škole som sa zamestnal v automobilke. Klasický model absolventa technickej univerzity.

Vzťah ku gastronómii však vo mne stále pretrvával, rovnako ako aj sen o vlastnom podnikaní. Od nápadu po realizáciu prešli necelé dva roky. Založil som RaBee s.r.o., pripravil plán, absolvoval baristický kurz, odcestoval do Portugalska a nadšene ho odprezentoval. Podarilo sa! Som veľmi hrdý, že som nadviazal partnerstvo so spoločnosťou Delta Cafés, v pozadí ktorej stojí inšpiratívny príbeh p. Nabeira a jeho rodiny. Vždy som obdivoval ľudí, ktorý sa nevzdali svojho sna. Ten môj o vlastnom podnikaní v oblasti gastronómie sa začal už na strednej škole a vďaka Delte pokračuje ďalej. Mám z toho všetkého veľkú radosť, prvých spokojných zákazníkov, partnerské prevádzky a splnený sen o vlastnej kaviarni, kde espresso stojí 1.00 €, rovnako ako v 99 percentách prevádzok v Lisabone. 

Ďakujem, že objavujete svet Delta Cafés spolu so mnou


Lukáš Rabatín
obchod a predaj
lukas.rabatin@dokonalakava.sk
Tel.: 0911 675 439Zuzana Daňková
Kaviareň Mlynček
ahoj@dokonalakava.sk
Tel.: 0911 070 503